SILIKÓNY A TMELY

Profesionálne riešenia pre vašu domácnosť

 • Riešenia vo forme tmelu, ktoré zabraňujú prenikaniu vody, vzduchu a vlhkosti.
 • Kompletný rad tmelov, ktoré sa dokážu prispôsobiť utesňovaným materiálom:
 • Bránia prenikaniu vody a vlhkosti.
  • Bránia prenikaniu vzduchu alebo znečisteného ovzdušia.
  • Vyplňujú a utesňujú škáry medzi materiálmi.
  • Zlepšujú prevedenie v rôznych druhoch inštalácií.
 • 100 % profesionálne utesnenie
 • Správna voľba tmelu je veľmi dôležitá na dosiahnutie optimálnych výsledkov. Značka CEYS preto rozdelila tento rad produktov do 6 skupín, ktoré vám uľahčia ich výber.

Často kladené otázky

Mám loď so závesným motorom a z jednotky power trim vyteká olej v dôsledku korózie. Chcem sa spýtať, či máte nejaký druh tmelu, ktorým by bolo možné utesniť tento poškodený komponent.
Na vykonanie tohto druhu opravy vám môžeme odporučiť naše znamenité tesniace lepidlo Ceys Total Tech. Produkt Total Tech je založený na modernej technológii MS, ktorá je charakteristická vynikajúcou priľnavosťou na tento typ materiálov a má aj vysokú pružnosť. Okrem toho je lepidlo Total Tech výnimočne odolné morskej vode. Pred aplikáciou produktu vám odporúčame, aby ste odstránili všetky zvyšky hrdze na opravovaných materiáloch. Vďaka tomu bude výrobok Total Tech účinkovať na pevnejší povrch.
Chcem si vyrobiť akvárium z metakrytálu, v ktorom bude voda a rybičky. Aký výrobok by ste mi poradili?
Ak hľadáte tesniace lepidlo s dobrou priľnavosťou na metakrylát, odporúčame vám naše tesniace lepidlo Ceys Total Tech. Total Tech je znamenité tesniace lepidlo, ktoré má vynikajúcu priľnavosť na materiál, ktorý chcete použiť. Vytvára spoje odolné voči nárazom, vibráciám, vode, zmenám teploty atď. Total Tech je k dispozícii v rôznych farbách. Vo vašom prípade vám však neodporúčame transparentnú verziu produktu Total Tech. Táto verzia totiž obsahuje prísadu škodlivú pre vodný život, pretože nepriaznivo pôsobí na nitrifikačné baktérie vody.
Mám firmu na výrobu bižutérie a chcem používať váš produkt Tri’Action na lepenie perlete s postriebrenými kovovými šperkami. Striebro je chúlostivé a ľahko oxiduje, môže ho toto lepidlo poškodiť?
Tri’Action je tesniace lepidlo, ktoré sa bežne používa na práce s bižutériou. Tri’Action striebro nepoškodí; typické sčernenie striebra nie je zapríčinené oxidáciou, ako si často myslíme, ale vznikom sulfidu strieborného v dôsledku pôsobenia síry, ktorú obsahuje samotný vzduch.
Môžem použiť Super Epoxi Kov na opravu malej diery na výfuku môjho auta? Vydrží vysokú teplotu? Môže sa tmel vznietiť v dôsledku vysokej teploty?
Náš Super Epoxi Kov je epoxidový tmel, ktorý je charakteristický vynikajúcou priľnavosťou na kovy a vysokou odolnosťou voči vysokým teplotám. Vydrží špičkovú teplotu do 150 ºC. V prípade, že sa opravované miesto výfuku nachádza v blízkosti spaľovacej komory, oprava nebude príliš efektívna (teplota v tejto zóne môže prekročiť vyššie uvedený limit). Ak naopak ide o posledný úsek výfuku, oprava môže byť úspešná.
Ktorý výrobok mám použiť na obnovu dreva?
Na tento účel môžete použiť tmel SUPER EPOXI DREVO. Ide o dvojzložkový epoxidový tmel para pripevnenie, vyplnenie, opravu a obnovu všetkých druhov dreva, aglomerátov, dosiek MDF atď. Nestráca objem a nepraská. Môže sa rezať, brúsiť, leštiť, pretierať a lakovať. K baleniu je priložený nástroj na rezanie a hladenie.
Ako môžem vyčistiť zvyšky silikónu?
Nevulkanizované produkty je možné ľahko odstrániť handrou. Vulkanizované produkty sa dajú odstrániť len mechanickým procesom.
Môže byť silikón CEYS STOP PLESNI toxický pre vodné organizmy?
Náš silikón špeciálne určený pre kúpeľne a kuchyne SellaCeys so schnutím Xpress môže byť toxický pre vodné organizmy, pretože obsahuje fungicíd zabraňujúci tvorbe plesni v škárach. V tomto prípade vám odporúčame produkt Ceys Total Tech v akejkoľvek farbe okrem transparentnej verzie (biela, hnedá, sivá alebo čierna). Toto znamenité tesniace lepidlo je neškodné pre tento druh organizmov (okrem transparentnej verzie); nevlastníme však žiadny certifikát, ktorý by to mohol potvrdiť.
Je výrobok Total Tech vhodný na izoláciu proti vode v prípade škáry medzi kovom a asfaltovou krytinou?
Ceys Total Tech je tesniace lepidlo, ktoré je priľnavé na širokú škálu materiálov, vrátane materiálov s nízkou priľnavosťou ako metakrylát, polykarbonát alebo pozinkovaná oceľ. Produkt Total Tech môže dosiahnuť dobrú priľnavosť na asfaltovú krytinu v prípade, že má krytina určitý druh hliníkového alebo iného podobného povlaku. V opačnom prípade sa priľnavosť produktu Total Tech alebo akéhokoľvek iného tesniaceho lepidla výrazne zníži v dôsledku mastných komponentov, ktoré obsahuje asfaltová krytina.
Ktorý výrobok je ideálny na lepenie polykarbonátu na stropy a steny?
Polykarbonát je polymér s nízkou priľnavosťou; najvhodnejším produktom na jeho utesnenie alebo lepenie je Ceys Total Tech. Ceys Total Tech je tesniace lepidlo, ktoré má vysokú priľnavosť na polykarbonát. Spoje vytvorené týmto lepidlom sú pružné a odolné voči nárazom, vibráciám, zmenám teploty, vlhkosti a podobne.
Ktorý produkt vydrží najlepšie pod vodou?
Produkt Ceys Total Tech má priľnavosť ako polyuretán a pružnosť ako silikón. Neobsahuje rozpúšťadlá. Lepí, utesňuje a opravuje širokú škálu materiálov. Môže sa aplikovať na vlhké plochy a dokonca aj pod vodou. Dokáže odolať tým najextrémnejším podmienkam: zmeny teploty, vlhkosť, vibrácie, pohyb materiálov, UV žiarenie atď.
Aký produkt môžem použiť na prilepenie uvoľnenej mozaiky v bazéne plnom vody?
Na pripevnenie odlepených kúskov mozaiky vo vašom bazéne vám odporúčame naše tesniace lepidlo Ceys Total Tech. Výhodou tohto vynikajúceho tesniaceho lepidla je, že sa môže aplikovať na mokré povrchy a dokonca aj pod vodou. Vďaka tomu môžete prilepiť mozaiku vo vašom bazéne bez toho, aby ste ho museli vyprázdniť.
Akým produktom môžem kvalitne pripevniť dosku z polystyrénu na vrstvu malty?
Expandovaný polystyrén je polymér, ktorý môže byť chemicky poškodený lepidlami s obsahom rozpúšťadiel. Preto vám pre váš prípad navrhujeme tesniace lepidlo Ceys Total Tech. Total Tech neobsahuje rozpúšťadlá a umožní vám zlepiť dané materiály bez ich chemického poškodenia. Total Tech je okrem toho viskózny tmel, ktorý má vyplňujúcu schopnosť, vďaka čomu sa dokonale prispôsobí nerovnostiam povrchu z malty. Ceys Total Tech dosahuje maximálnu odolnosť po uplynutí 24 hodín od jeho aplikácie. Lepidlo bude účinnejšie, ak je malta v dobrom stave a nerozpadáva sa.
Potrebujem zlepiť kaučukovú šnúru s drevom.
Aj napriek tomu, že existujú rôzne druhy kaučuku s rozdielnou priľnavosťou, na tento účel vám odporúčame naše tesniace lepidlo Ceys Total Tech. Total Tech má vynikajúcu priľnavosť na vami uvedené materiály a zaručuje vysoko pružné spoje, ktoré sú odolné voči vlhkosti, zmenám teploty, UV žiareniu atď.
Na dne nádržky na WC je malá diera. Máte nejaký výrobok na jej opravu?
Najvhodnejší produkt na vyriešenie vášho problému je Ceys Total Tech. Ceys Total Tech je tesniace lepidlo založené na modernej technológii; môže sa aplikovať na mokrý povrch a dokonca aj pod vodou. Ceys Total Tech má vynikajúcu priľnavosť na prakticky všetky materiály a nevyžaduje aplikáciu základného náteru. Okrem toho má Ceys Total Tech vysokú pružnosť, vďaka čomu umožňuje vytvárať vodotesné spoje aj v prípade, že spájané materiály podliehajú určitému pohybu. Efekt Xpress produktu Ceys Total Tech vám zaručí vodotesný spoj okamžite po jeho aplikácii.
Snažím sa opraviť dieru na horolezeckej obuvi, ktorá je vyrobená z viacerých vrstiev peny z expandovaného polyetylénu a vonkajšia vrstva je z polyuretánu. Čo mi môžete poradiť?
V tomto prípade vám odporúčame, aby ste vyskúšali naše vynikajúce tesniace lepidlo Tri’Action. Tri’Action je tesniace lepidlo, ktoré vám zaručí pružný a nepriepustný spoj odolný voči nárazom, vibráciám a pôsobeniu vody. Okrem toho, Tri’Action neobsahuje rozpúšťadlá a preto nepoškodí materiály, z ktorých je vyrobená vaša horolezecká obuv.
Mám jazierko, v ktorom sú ryby a rastliny. Na ozdobenie nádrže ukladám kamene na fóliu EPDM, ktorá bude viditeľná na brehu jazierka. Potrebujem nalepiť kamene na seba a zároveň kamene na fóliu EPDM. Aké lepidlo môžem použiť, aby som nemal problémy s vodnou faunou?
V tomto prípade vám odporúčame produkt Ceys Total Tech akejkoľvek farby okrem transparentnej. Toto vynikajúce tesniace lepidlo je neškodné pre vodné organizmy (s výnimkou transparentnej verzie).
Aký produkt značky CEYS je najvhodnejší na utesnenie okien z vonkajšej strany obytného prívesu?
Okná obytných prívesov sú zvyčajne z metakrylátu. Preto vám na utesnenie okien z metakrylátu na obytnom prívese odporúčame naše vynikajúce tesniace lepidlo CEYS Total Tech čiernej farby. Total Tech je špeciálne tesniace lepidlo, ktoré má výbornú priľnavosť na výrobky z metakrylátu a vysokú pružnosť (predĺženie až 420 %). Lepidlo Total Tech je tiež vysoko odolné voči nepriaznivým podmienkam, akými sú nárazy, vibrácie, zmeny teploty, vlhkosť, UV žiarenie atď. Pred aplikáciou produktu vám odporúčame, aby ste pomocou špachtle odstránili zvyšky starého tesniaceho materiálu. Vďaka tomu sa zlepší jeho tesniaca schopnosť, pretože tesniace materiály sú po stuhnutí zvyčajne nepriľnavé.
Chcem pokryť škridlicami strechu z lakovaného oceľového plechu. Máte na tento účel nejaký vhodný produkt?
V takomto prípade vám odporúčame tesniace lepidlo Total Tech v akejkoľvek farbe okrem transparentnej verzie. Výrobok Total Tech vyniká vysokou priľnavosťou na širokú škálu povrchov vrátane materiálov, ktoré môžu mať nižšiu priľnavosť. Okrem toho, Total Tech je vysoko odolný voči nepriaznivým meteorologickým podmienkam: zmeny teploty, voda, mráz, UV žiarenie atď.
Na mojom aute sa odlepila palubná doska. Potrebujem rýchle, silné a trvanlivé lepidlo.
Na tento účel vám odporúčame, aby ste skúsili naše vynikajúce tesniace lepidlo Tri’Action. Tri’Action je lepidlo založené na modernej technológii hybridného polyméru MS, ktoré má vynikajúcu priľnavosť na tento druh materiálov. Lepidlo Tri’Action zároveň zaručuje pružné spoje, ktoré sú odolné voči nárazom a vibráciám. Je dôležité brať do úvahy, že toto lepidlo dosahuje maximálnu odolnosť po uplynutí 24 hodín od aplikácie. Odporúčame vám pripevniť spoj určitým pomocným upevňovacím elementom (napr. lepiacou páskou) počas prvých hodín schnutia lepidla. Čím väčšie sú styčné plochy opravovaných materiálov, tým vyššia je odolnosť lepidla.
Ktorý produkt je najvhodnejší na spojenie alebo zvarenie metakrylátu? Tiež potrebujem, aby bol schopný znášať určitý tlak.
Na lepenie metakrylátu vám odporúčame naše vynikajúce tesniace lepidlo CEYS Total Tech. Total Tech je priľnavý aj na polyméry s nízkou priľnavosťou, akým je metakrylát. Produkt Total Tech je tiež charakteristický tým, že má výnimočnú pružnosť (predĺženie až 420 %), čo mu umožňuje prispôsobiť sa pohybu utesňovaných materiálov. Je potrebné brať do úvahy, že Total Tech dosahuje maximálnu odolnosť po uplynutí 24 hodín od jeho aplikácie.
Potrebujem zlepiť plast s textilom. Môžete mi poradiť nejaký produkt?
V prvom rade vás musíme upozorniť, že nevieme, o aký typ plastu ide. Môže to byť nepriľnavý polymér, akým je polyetylén (PE) alebo polypropylén (PP). Ak to nie je váš prípad, môžete skúsiť naše vynikajúce lepidlo Tri’Action. Tri’Action je tesniace lepidlo vyvinuté na báze modernej technológie hybridného polyméru MS, ktoré vám zabezpečí pružný spoj s odolnosťou voči vode, nárazom, vibráciám atď. Odporúčame vám aplikovať len malé množstvo lepidla, aby ste sa vyhli jeho kvapkaniu. V prípade potreby aplikácie väčšieho množstva lepidla je vhodnejšie ho po uschnutí aplikovať druhýkrát. Tri’Action dosahuje maximálnu odolnosť po uplynutí 24 hodín od jeho aplikácie. Okrem toho vám odporúčame vykonať skúšku odolnosti lepenej látky na účinok lepidla Tri’Action. Existuje veľa druhov textilu a na niektorých z nich sa môžu po aplikácii produktu Tri’Action vytvárať škvrny.