Opýtajte sa odborníka

Tu nájdete odpovede na najčastejšie kladené otázky. Ak nemôžete nájsť odpoveď na svoju otázku, opýtajte sa nášho odborníka vo formulári nižšie.

Ako sa dajú vyčistiť škvrny od lepidla Superunick na textile?
Namočte odev do mydlovej vody.
Mám loď so závesným motorom a z jednotky power trim vyteká olej v dôsledku korózie. Chcem sa spýtať, či máte nejaký druh tmelu, ktorým by bolo možné utesniť tento poškodený komponent.
Na vykonanie tohto druhu opravy vám môžeme odporučiť naše znamenité tesniace lepidlo Ceys Total Tech. Produkt Total Tech je založený na modernej technológii MS, ktorá je charakteristická vynikajúcou priľnavosťou na tento typ materiálov a má aj vysokú pružnosť. Okrem toho je lepidlo Total Tech výnimočne odolné morskej vode. Pred aplikáciou produktu vám odporúčame, aby ste odstránili všetky zvyšky hrdze na opravovaných materiáloch. Vďaka tomu bude výrobok Total Tech účinkovať na pevnejší povrch.
Chcem si vyrobiť akvárium z metakrytálu, v ktorom bude voda a rybičky. Aký výrobok by ste mi poradili?
Ak hľadáte tesniace lepidlo s dobrou priľnavosťou na metakrylát, odporúčame vám naše tesniace lepidlo Ceys Total Tech. Total Tech je znamenité tesniace lepidlo, ktoré má vynikajúcu priľnavosť na materiál, ktorý chcete použiť. Vytvára spoje odolné voči nárazom, vibráciám, vode, zmenám teploty atď. Total Tech je k dispozícii v rôznych farbách. Vo vašom prípade vám však neodporúčame transparentnú verziu produktu Total Tech. Táto verzia totiž obsahuje prísadu škodlivú pre vodný život, pretože nepriaznivo pôsobí na nitrifikačné baktérie vody.
Mám firmu na výrobu bižutérie a chcem používať váš produkt Tri’Action na lepenie perlete s postriebrenými kovovými šperkami. Striebro je chúlostivé a ľahko oxiduje, môže ho toto lepidlo poškodiť?
Tri’Action je tesniace lepidlo, ktoré sa bežne používa na práce s bižutériou. Tri’Action striebro nepoškodí; typické sčernenie striebra nie je zapríčinené oxidáciou, ako si často myslíme, ale vznikom sulfidu strieborného v dôsledku pôsobenia síry, ktorú obsahuje samotný vzduch.
Ktorý produkt je vhodnejšie použiť pri výmene škridlíc? SellaFlex alebo Polyuretánovú penu?
Na pripevnenie škridlíc vám odporúčame použitie našej polyuretánovej peny Espumax Pripevnenie a Montáž. Espumax Pripevnenie a Montáž je pena s kontrolovanou expanziou (80 %), ktorá je homologovaná na lepenie materiálov v stavebníctve. Je špeciálne určená na pripevnenie škridlíc s maximálnou zárukou bezpečnosti. Espumax Pripevnenie a Montáž sa ľahko aplikuje po bodoch alebo prúžkoch, bez problémov odolá zmenám teploty na vašej streche a zabráni pohybu škridlíc.
Chcem namontovať polystyrénové dosky na tepelnú izoláciu stropu jednej izby (na vonkajšej strane stropu je strecha). Aký materiál mám použiť na lepenie týchto dosiek? Mal by som ich nalepiť priamo na strechu?
Na pripevnenie izolačných dosiek z expandovaného polystyrénu na strechu môžete použiť našu polyuretánovú penu (PU) Espumax Pripevnenie a Montáž. Naša pena z polyuretánu (PU) Espumax Pripevnenie a Montáž má kontrolovanú expanziu (80 %), ktorá vám pri aplikácii zaručí maximálnu bezpečnosť. Okrem toho, prchavosť hnacej látky zabezpečuje kompatibilitu produktu s penovým polystyrénom.
Mám ruky špinavé od polyuretánovej peny, čo mám robiť?
Vyčistite ich acetónom skôr, než produkt stvrdne. Neumývajte ruky vodou, pretože voda urýchľuje tvrdnutie produktu.
Potrebujem opraviť dieru na odkvapovej rúre. Aký výrobok na to môžem použiť?
Na tento účel vám odporúčame náš produkt Agua Stop Hydroizolačný tmel. Ide o opravný tmel vystužený vláknami na báze rozpúšťadiel, ktorý sa môže aplikovať na porézne aj neporézne povrchy. Má výbornú mechanickú odolnosť vďaka vysokému obsahu vlákien; vydrží určitý tlak vody bez ohľadu na to, či sa aplikuje z vnútornej alebo z vonkajšej strany odkvapovej rúry. Agua Stop Hydroizolačný tmel sa môže nanášať na vlhký povrch a dokonca aj pod vodou, preto dokonale upcháva komponenty vo vlhkom prostredí.
Chcem ochrániť konštrukciu z dreva a betónu, ktorá sa nachádza vo vonkajších priestoroch. Aký výrobok mám použiť?
Ak chcete utesniť konštrukciu z dreva a betónu proti vode a konštrukcia má sklon vyšší ako 3 %, môžete na ňu aplikovať valčekom 2 skrížené vrstvy nášho náteru z akrylového kaučuku Agua Stop Akrylový kaučuk s vláknami. Produkt Agua Stop Akrylový kaučuk s vláknami sa ľahko aplikuje a veľmi dobre chráni povrchy, ktoré nemusia odolávať prílišnej schodnosti alebo zjazdnosti. Agua Stop Akrylový kaučuk s vláknami nie je odolný voči stagnujúcej vode a musí sa aplikovať na úplne suchý povrch.
Mám terasu s drevenou podlahou, z ktorej kvapká. Nechcem rozbiť podlahu, preto hľadám výrobok, ktorý by ju dokázal utesniť proti vode bez modifikácie jej vzhľadu.
Môžete aplikovať produkt Agua Stop Neviditeľný v prípade, že je podlaha vašej terasy v dobrom stave, je pevná, dokonale čistá, škáry sú v dobrom stave, nie je rozbitá, nie sú na nej trhliny a má dobrú mechanickú odolnosť voči tlaku a ťahu. Pri aplikácii produktu musí byť podlaha dokonale suchá (vlhkosť nižšia ako 5 %). Agua Stop Neviditeľný je 100 % transparentný a vodotesný náter na opravu striech alebo prevenciu proti účinkom vody. Agua Stop Neviditeľný vytvára tenkú membránu, ktorá je schodná, odolná voči stagnácii vody (do 96 h) a zabraňuje bujneniu baktérií a tvorbe plesní na ošetrenom povrchu. Produkt Agua Stop Neviditeľný prepúšťa vodnú paru, je pružný a utesňuje trhliny do 0,5 mm.
Môžem použiť OPRAVNÝ SMALT na opravu koša umývačky riadu, ktorý je trochu hrdzavý? V technických údajoch je uvedené, že vydrží teplotu 100 °C a je odolný voči čistiacim prostriedkom. Chcem sa uistiť, či sa odporúča na tento účel.
Pred uvedenou opravou je potrebné opatrným obrúsením odstrániť vrstvu hrdze, ktorá môže byť prilepená na kov koša umývačky riadu. Po odstránení hrdze môžete aplikovať Opravný smalt. Opravný smalt je vysokokvalitný smalt odolný voči vode, preto vydrží podmienky vo vnútri umývačky riadu. V každom prípade vás však musíme upozorniť, že tento produkt nemá certifikát, ktorý by z právneho hľadiska potvrdil jeho vhodnosť pre potravinárske použitie.
Na mojej kovovej vani je odlúpaný kus smaltu. Poškodené miesto začína hrdzavieť a bojím sa, že praskne. Aký výrobok môžem použiť na opravu vane?
Značka Ceys má k dispozícii 2 produkty, ktoré vám môžu pomôcť s takýmto druhom opravy. Na jednej strane, ak ide o opravu malých škrabancov a odlúpaných miest, môžete skúsiť náš Opravný smalt. Opravný smalt Ceys je vysokokvalitný smalt odolný voči teplej vode, ktorý je určený na opravu malých škrabancov, poškodení spôsobených nárazom a odlúpaných miest na porceláne, elektrospotrebičoch, keramike a kamenine umývadiel atď. Opravný smalt je k dispozícii v bielej a pergamenovej farbe. Ak potrebujete vyplniť hlbšiu trhlinu, druhou možnosťou je použiť epoxidové lepidlo Araldit Standard. Ide o dvojzložkovú epoxidovú živicu s výnimočnou priľnavosťou na tento druh povrchov, ktoré má okrem toho aj vyplňujúcu schopnosť. Produkt Araldit Standard je vysoko odolný voči nárazom, vibráciám, vlhkosti a podobne.