Opýtajte sa odborníka

Tu nájdete odpovede na najčastejšie kladené otázky. Ak nemôžete nájsť odpoveď na svoju otázku, opýtajte sa nášho odborníka vo formulári nižšie.

Lepiť

Chcem namontovať polystyrénové dosky na tepelnú izoláciu stropu jednej izby (na vonkajšej strane stropu je strecha). Aký materiál mám použiť na lepenie týchto dosiek? Mal by som ich nalepiť priamo na strechu?
Na pripevnenie izolačných dosiek z expandovaného polystyrénu na strechu môžete použiť našu polyuretánovú penu (PU) Espumax Pripevnenie a Montáž. Naša pena z polyuretánu (PU) Espumax Pripevnenie a Montáž má kontrolovanú expanziu (80 %), ktorá vám pri aplikácii zaručí maximálnu bezpečnosť. Okrem toho, prchavosť hnacej látky zabezpečuje kompatibilitu produktu s penovým polystyrénom.
Chcem ochrániť konštrukciu z dreva a betónu, ktorá sa nachádza vo vonkajších priestoroch. Aký výrobok mám použiť?
Ak chcete utesniť konštrukciu z dreva a betónu proti vode a konštrukcia má sklon vyšší ako 3 %, môžete na ňu aplikovať valčekom 2 skrížené vrstvy nášho náteru z akrylového kaučuku Agua Stop Akrylový kaučuk s vláknami. Produkt Agua Stop Akrylový kaučuk s vláknami sa ľahko aplikuje a veľmi dobre chráni povrchy, ktoré nemusia odolávať prílišnej schodnosti alebo zjazdnosti. Agua Stop Akrylový kaučuk s vláknami nie je odolný voči stagnujúcej vode a musí sa aplikovať na úplne suchý povrch.
Práve som si prenajal byt a nemôžem vŕtať diery do dlaždíc ani do rámov dverí a okien. Máte nejaké lepidlo, ktoré by sa dalo neskôr odstrániť?
Odporúčame vám naše nové montážne lepidlo Ceys Montack Odstrániteľné. Vďaka novej technológii peel off je možné ľahko rozlepiť spájané povrchy, pričom na nich nezostávajú žiadne zvyšky lepidla. Pri aplikácii vám odporúčame, aby ste počas prvých hodín schnutia lepidla pridržali spájané povrchy nejakým upevňovacím elementom. Taktiež je dôležité nechať medzi zlepenými plochami medzeru, aby sa dala medzi nich vložiť špachtľa. Vďaka tomu je možné miernym pákovým pohybom plochy rozlepiť.
Mám firmu na výrobu bižutérie a chcem používať váš produkt Tri’Action na lepenie perlete s postriebrenými kovovými šperkami. Striebro je chúlostivé a ľahko oxiduje, môže ho toto lepidlo poškodiť?
Tri’Action je tesniace lepidlo, ktoré sa bežne používa na práce s bižutériou. Tri’Action striebro nepoškodí; typické sčernenie striebra nie je zapríčinené oxidáciou, ako si často myslíme, ale vznikom sulfidu strieborného v dôsledku pôsobenia síry, ktorú obsahuje samotný vzduch.
Ktorý produkt je vhodnejšie použiť pri výmene škridlíc? SellaFlex alebo Polyuretánovú penu?
Na pripevnenie škridlíc vám odporúčame použitie našej polyuretánovej peny Espumax Pripevnenie a Montáž. Espumax Pripevnenie a Montáž je pena s kontrolovanou expanziou (80 %), ktorá je homologovaná na lepenie materiálov v stavebníctve. Je špeciálne určená na pripevnenie škridlíc s maximálnou zárukou bezpečnosti. Espumax Pripevnenie a Montáž sa ľahko aplikuje po bodoch alebo prúžkoch, bez problémov odolá zmenám teploty na vašej streche a zabráni pohybu škridlíc.
Aké lepidlo mám použiť na lepenie PVC, ABS a metakrylátu?
Na tento účel môžete použiť CEYS SPECIAL PLASTIK NA TVRDÉ PLASTY. Ide o zváracie lepidlo určené na spájanie tvrdých a tuhých plastov ako PVC, polyester, metakrylát, plexisklo, ABS, SAN, tuhý polystyrén atď. Vypĺňa. Rýchle a transparentné. Vlastnosti: odolnosť približne 40 kg/cm2, schne do 3 hodín a dosahuje maximálnu odolnosť za 24 hodín. Balenie: tuba s objemom 30 ml a 70 ml.
Ktorý výrobok je ideálny na lepenie polykarbonátu na stropy a steny?
Polykarbonát je polymér s nízkou priľnavosťou; najvhodnejším produktom na jeho utesnenie alebo lepenie je Ceys Total Tech. Ceys Total Tech je tesniace lepidlo, ktoré má vysokú priľnavosť na polykarbonát. Spoje vytvorené týmto lepidlom sú pružné a odolné voči nárazom, vibráciám, zmenám teploty, vlhkosti a podobne.
Aký produkt môžem použiť na prilepenie uvoľnenej mozaiky v bazéne plnom vody?
Na pripevnenie odlepených kúskov mozaiky vo vašom bazéne vám odporúčame naše tesniace lepidlo Ceys Total Tech. Výhodou tohto vynikajúceho tesniaceho lepidla je, že sa môže aplikovať na mokré povrchy a dokonca aj pod vodou. Vďaka tomu môžete prilepiť mozaiku vo vašom bazéne bez toho, aby ste ho museli vyprázdniť.
Potrebujem zlepiť kaučukovú šnúru s drevom.
Aj napriek tomu, že existujú rôzne druhy kaučuku s rozdielnou priľnavosťou, na tento účel vám odporúčame naše tesniace lepidlo Ceys Total Tech. Total Tech má vynikajúcu priľnavosť na vami uvedené materiály a zaručuje vysoko pružné spoje, ktoré sú odolné voči vlhkosti, zmenám teploty, UV žiareniu atď.
Mám jazierko, v ktorom sú ryby a rastliny. Na ozdobenie nádrže ukladám kamene na fóliu EPDM, ktorá bude viditeľná na brehu jazierka. Potrebujem nalepiť kamene na seba a zároveň kamene na fóliu EPDM. Aké lepidlo môžem použiť, aby som nemal problémy s vodnou faunou?
V tomto prípade vám odporúčame produkt Ceys Total Tech akejkoľvek farby okrem transparentnej. Toto vynikajúce tesniace lepidlo je neškodné pre vodné organizmy (s výnimkou transparentnej verzie).
Chcem pokryť škridlicami strechu z lakovaného oceľového plechu. Máte na tento účel nejaký vhodný produkt?
V takomto prípade vám odporúčame tesniace lepidlo Total Tech v akejkoľvek farbe okrem transparentnej verzie. Výrobok Total Tech vyniká vysokou priľnavosťou na širokú škálu povrchov vrátane materiálov, ktoré môžu mať nižšiu priľnavosť. Okrem toho, Total Tech je vysoko odolný voči nepriaznivým meteorologickým podmienkam: zmeny teploty, voda, mráz, UV žiarenie atď.
Na mojom aute sa odlepila palubná doska. Potrebujem rýchle, silné a trvanlivé lepidlo.
Na tento účel vám odporúčame, aby ste skúsili naše vynikajúce tesniace lepidlo Tri’Action. Tri’Action je lepidlo založené na modernej technológii hybridného polyméru MS, ktoré má vynikajúcu priľnavosť na tento druh materiálov. Lepidlo Tri’Action zároveň zaručuje pružné spoje, ktoré sú odolné voči nárazom a vibráciám. Je dôležité brať do úvahy, že toto lepidlo dosahuje maximálnu odolnosť po uplynutí 24 hodín od aplikácie. Odporúčame vám pripevniť spoj určitým pomocným upevňovacím elementom (napr. lepiacou páskou) počas prvých hodín schnutia lepidla. Čím väčšie sú styčné plochy opravovaných materiálov, tým vyššia je odolnosť lepidla.