Ako vyrobiť tabuľu do predsiene
  • 1 hodina
  • Nízka

Ako vyrobiť tabuľu do predsiene

Vhodné na materiály

  • Dve drevené tabule
  • Háčiky
  • Bridlicová farba
  • Povraz
  • Drevený štipec

Krok za krokom

Krok 1

Obrúste okraje oboch hlavných drevených tabúľ (jedna rozmerov 23 x 23 cm a druhá 30 x 45 cm). Okrem toho dôkladne obrúste povrch menšej tabule. Následne obrúste aj okraje lišty s rozmermi 4 x 45 cm.

Krok 2

Nalepte lištu na väčšiu tabuľu rozmerov 30 x 45 cm použitím lepidla Montack Lepí Všetko Okamžite.

Krok 3

Musí vytvárať pravý uhol. Ak pri stlačení lišty preteká cez okraje lepidlo, odstráňte ho vlhkou handrou skôr, než uschne. Žiadny strach, lepidlo má farbu dreva a určite bude vyzerať dobre.

Krok 4

Pripevnite lištu americkou páskou, aby ste mohli bez čakania pokračovať v práci. Ceruzkou označte miesta, na ktoré chcete pripevniť kovové háčiky.

Krok 5

Nalepte háčiky lepidlom Montack Lepí Všetko Okamžite.

Krok 6

Bielym lepidlom nalepte drevený štipec na opačnú stranu oproti tej, na ktorú chcete umiestniť tabuľu. Môžete použiť tabuľu ako referenciu.

Krok 7

Rátajte s tým, že ak nalepíte štipec príliš nízko, aj pripnuté papiere zostanú nízko. Používané lepidlo sa však dá vyčistiť vlhkou handrou v prípade, že chcete polohu štipca zmeniť.

Krok 8

Natrite tabuľu rozmerov 23 x 23 cm bridlicovou farbou. Veľmi praktickým riešením pri natieraní je položiť tabuľu na pohár, aby ste mohli natrieť aj okraje, ktoré budú tiež viditeľné.

Krok 9

Po uschnutí náteru aplikujte niekoľko prúžkov lepidla Montack Lepí Všetko Okamžite na zadnú stranu menšej tabule, priložte ju na veľkú tabuľu a krátkymi vodorovnými pohybmi rovnomerne rozotrite lepidlo. Ak lepidlo preteká cez okraje, vyčistite ho vlhkou handrou.

Krok 10

Pripevnite tabuľu americkou páskou, aby ste mohli pokračovať v práci na zadnej strane.

Krok 11

Na zadnej strane tabule označte dva body rovnako vzdialené od bočných strán a horného okraja. Následne prilepte dva háčiky ako tie, ktoré vidíte na obrázku. Pred nalepením ich spojte povrázkom.

Krok 12

Na túto prácu je ideálne lepidlo Triaction.

Krok 13

Háčiky sú kovové a majú neporézny povrch, preto sa môžu po nalepení trochu hýbať. Je preto potrebné ich pripevniť americkou páskou až do úplného uschnutia lepidla (24 hodín).

Krok 14

Vaša dekoratívna a veľmi užitočná tabuľa do predsiene je hotová.

Krok 15

Kľúče, poznámky a malé predmety už viac nebudú rozhádzané po vašej nádhernej predsieni. Odvážite sa do toho pustiť?